Ötvös Zita a Cerbona Félmaratonon

2023. 04. 16.

Az idei januárnak két igazán remek futót köszönhetek: Zsombor mellett Zita is elszántan és keményen tolja az edzéseket, aminek meg is van az eredménye. Zita 100 százalékosan hajtotta végre a felkészülést az idei első célversenyére, a fehérvári Cerbona Félmaratonra. A versenyen végül 1:54:48-cal ért célba, ami 13 perccel gyorsabb, mint a tavalyi ideje a bécsi félmaratonon, és mindössze 31 másodperccel lassabb, mint a 2017-es egyéni csúcsa. Ezzel az idővel Zita a női 14. és korcsoportban a 6. helyet szerezte meg.

Hogy milyen volt a felkészülés és a verseny, Zita erről így nyilatkozott:

"Józsi segítségét januárban kértem a futásaimhoz, főleg azért, hogy visszajöjjön a lelkesedésem. Meggyőzött, hogy egy-két versenyt tervezzek be az évbe mint kihívást.

Február végén rögtön kaptam is egy 5k tesztet, ami miatt természetesen erősen nyavajogtam. Józsi rendkívül higgadtan megírta, hogy nyugodtan hisztizhetek, de akár el is indulhatnék futni. Így aztán lefutottam életem leggyorsabb 5km-ét, olyan átlaggal, amit sohasem hittem volna. Innentől kezdődtek a résztávozások tempó alapon, ami teljesen ismeretlen volt számomra. Ezeket kiegészítették a hosszabb feladatos futások, amelyek szintén alapos kihívások voltak, de teljesíthetőek.

Az első versenyt ebben az évben most vasárnap a Cerbona félmaratonon futottam Székesfehérváron.

Természetesen megint nyüglődtem egy sort, de Józsi nagyon alapos taktikát vázolt fel nekem előre, kiemelve, hogy fejben is készüljek a távra,  és megírta a várható időmet is, ami tűpontosnak bizonyult.

Fárasztó volt a verseny, de a legmerészebb tervem teljesült: 2 órán belül futottam, alig lassabban mint a legjobb időm.

Biztosan várnak rám még nehéz, sőt elsőre félelmetes edzések is, de működik a rendszer, megéri :)"